Біографія

Олександр Мовчан – український акордеоніст, мультиінструменталіст, композитор, диригент, засновник тріо Spiel de Trois, етноджазового гурту Євшан Зілля та учасник багатьох інших творчих проектів.

Після початку війни в Україні разом із родиною переїхав до Франції, де продовжив займатися музикою. Відтоді він уже виступав на численних концертах у Франції, зокрема на сцені зі всесвітньо відомими музикантами:
Маріель Нордманн арфа, П’єр Женіссон кларнет, Річард Гальяно акордеон, Неманья Радулович скрипка (Сербія), Борис Дуймович гітара (Хорватія).


Народився 25 вересня 1985 року в сім’ї вчителів.
В Родині музичні здібності передаються із покоління в покоління, тому питання вибору чи займатись музикою чи ні було відсутнє.
З 4 років навчався музиці у свого батька, – Мовчана Юрія Івановича, по класу “баян”.
Після закінчення Ново-Санжарської музичної школи в 2001 році вступив до Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка (нині коледж мистецтв), яке закінчив з відзнакою у 2005 році в класі викладача Михайловського Юрія Антоновича.
В подальшому здобував одночасно дві вищі освіти за фахом “Музичне мистецтво” в Харківському університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського та за фахом “Фінанси і банківська справа” в Полтавському національному технічному університеті ім Ю. Кондратюка. Все ж музичний шлях став головним.
В університеті мистецтв новим наставником став Гетьман Андрій Анатолійович, однак за певних життєвих обставин закінчував навчання вже у класі викладача Снєдкова Ігоря Івановича.
Поряд з академічною освітою творчий пошук спонукав музиканта освоювати ази -рок, -джаз, -фолк музики, навчатися грі на інших інструментах. Результатом цих пошуків стала участь в харківських музичних гуртах «Bandurband» (2009-2011), «Действо» (2008-2010), «Spiritual Seasons» (2007-2014) та створення власних проектів «Spiel De Trois» (2007-…) та «Євшан-Зілля» (2016-…).
Паралельно з цим було чимало творчих проектів в яких набувала досвід спрагла до творчості особистість Олександра Мовчана (Alex Spielman).  Одним з них стала співпраця з київською режисеркою Оленою Аль Юсеф, та написання музики до вистав «За щучим велінням» (для лялькового театру) та «Трагіки до ваших послуг» за п’єсою британського драматурга Тома Стоппарда «Розенкранц та Гільденстерн мертві».
За цей період було освоєно чимало музичних інструментів, – губна гармоніка, сопілка, вістл, дримба, дарбука, волинка, терменвокс, які в поєднанні з баяном, фортепіано дали можливість бути більш універсальним музикантом, краще відчувати інші інструменти та тембральні фарби, аранжувати та створювати власні композиції. Щодо напрямків та стилів музики які довелося освоювати методом «бою», то вони відіграли рівнозначну роль поряд з навчанням у вузі.

На разі діяльність Олександра сфокусована на декількох музичних проектах, деталі яких ви знайдете в розділі “Проекти”

Творчої Вам наснаги, натхнення та сил для здійснення усіх ваших задумів!
Homo Ludens – Homo Faber.

Scroll Up